Az alábbiakban felsorolok 10 okot, amiért nekünk, fiúknak jobb, mint a lányoknak.
1. Nem kell szülni:
Azt gondolom, hogy ezt nem kell magyarázni…
2. Nincs menstruáció:
…ahogy ezt sem.
3. Hosszabb baráti kapcsolatok:
Bármennyire is a lányok (látszatra) jobban tisztelik a másikat mint barát, véleményem szerint ezek a kapcsolatok érnek hamarabb véget. A fiúk „haveri” viszonya sokkal lazább, jóval többször szólnak be a másiknak, de természetesen nem gondolják komolyan, és mindig megy a versengés, hogy kié legyen az utolsó szó. Ellenben ha a lányok egy-egy rossz szót szólnak a másiknak, vérig sértődnek, és lehet, hogy többet nem is szólnak egymáshoz.
4. Kevesebb hangulatváltozás:
Mivel a fiúk kevésbé érzelmesek, nem annyira akadnak fent apró dolgokon, így ezek nem is befolyásolják a hangulatukat.
5. Kevesebb idő a tükör előtt:
Nem kell annyit foglalkoznunk a mindennapos megjelenésünkkel (bővebben a következő pontban).
6. Alapból jó megjelenés:
„Isten először megteremtette a tökéletes férfit, majd később a nőt is… de már nem akart változtatni, mivel arra úgyis ott a smink.” Ha ez túlzás is, azon nem érdemes vitatkozni, hogy a fiúk alapból nem szorulnak ilyen típusú külső segítségre.
7. Erő:
Mi vagyunk az erő, az erősebb nem. Így a kemény, fizikai munkák nekünk maradnak, ami egyfelől lehet fárasztó, ugyanakkor felemelő érzés is.
8. „Formás idomok”:
Nem kell attól tartanunk (vagy legalábbis nem zavar minket, nem úgy a lányoknál…), hogy a másik nem képviselői feltűnően bámulják az idomainkat…
9. Romantikus jelenetek:
Nem kell zsepit használnunk, amikor egy romantikus jelenet következik a tévében. Van olyan lány, aki száraz szemekkel végig tudta nézni a Titanicot?
10. Vezetés:
Van rá esélyünk, hogy megtanulunk normálisan vezetni… Ugye nem csak nekem van az az érzésem, hogy amikor apa vezet 140-nel, akkor teljes biztonságban érzem magam, ellenben ha anya akár csak 40-nel is megy, akkor már halálfélelmem van?
Remélem, nem sértettem meg egyik női olvasónkat sem. Ha mégis, akkor ezúton is elnézésüket kérem!
Csonka Balázs
KecskeNEWSás-archívum – 2014